Antioxidanty ...potrebujeme ich alebo nie?

Zdravá strava, príjem správnych živín a každodenné fyzické cvičenie. Vedeli ste o tom, že toto je ideálny základ pre náš dobrý životný štýl a špičkovú fyzickú kondíciu.

Super potraviny sú prvým prístavom dobre vyváženej stravy, pretože majú vysoký obsah živín a tak pomáhajú telu v boji s infekciami.

Antioxidanty-čo je to? Kde sú? Kde ich hľadať?A prečo sú tak veľmi dôležité pre zdravie?


Nachádzame ich v mnohých potravinách a pomáhajú bojovať proti oxidácii a chemickej reakcii, ktorá môže spôsobiť poškodenie buniek v našom tele.
Pomáhajú regenerovať a zároveň chrániť bunky pred poškodením voľnými radikálmi.
Podľa odborníkov z medicíny voľné radikály spôsobujú vážne problémy, napr.ochorenia srdca ale hlavne rakovinu.Zanášajú náše filtre pečeň a obličky.Pečeň je miesto, kde sa telo zbavuje jedov, toxínov, odpadu.Zdravé telo potrebuje zdravú pečeň a tej treba pomôcť a odľahčiť ju práve najúčinejším antioxidantom.

Antioxidanty pôsobia proti voľným radikálom a tieto riziká znižujú až eliminujú.
Farebné čerstvé ovocie a zelenina, napr.granátové jablko, paradajky, mrkva, jablká, bobuľové ovocie sú plné antioxidantov, ale samozrejme tie, ktoré sú bez pesticídov a herbicídov.Konzumácia potravín bohatých na antioxidanty je vynikajúci spôsob ako ochrániť pokožku pred slnečným žiarením.
Prečo? Pretože naše telo je zraniteľnejšie a náchylnejšie podľahnúť útoku voľných radikálov, keď sme vystavený slniečku.
Niektorí odborníci zase tvrdia, že antioxidanty sú predsa len potrebné a dôležité po celý rok.
Pomáhajú posilovať prirodzene imunitný systém a bojujú s vírusmi napr.pri nachladení a chrípke.
Preto antioxidanty konzumujme počas celého života, aby sme si zachovali optimálne zdravie, vitalitu, mladosť a dlhovekosť.
Forever Lýcium má milióny priaznivcov, v mnohých krajinách je dokonca neoddeliteľnou súčasťou denného zdroja antioxidantov.
Je najsilnejším doteraz objaveným antioxidantom. Výborný zdroj rastlinných živín. Nemal by chýbať ani vo vašom dennom jedálničku.