Poznáte Goji??

                   ***Poznáte GOJI?  Forever Lýcium Plus?****

 

 


 

 

 

Kombinácia extraktu z ovocia rastliny Lycium barbarum chinense (kustovnica čínska, GOJI) a Sladkovka hladkoplodá alebo sladké drievko (Glycyrrhiza glabra)


Lycium, ktoré je v Číne známe ako “jin tonikum”, je bohaté na aminokyseliny (stavebné kamene proteínov), vitamíny, polysacharidy, tuky, proteíny a pod, vďaka čomu sa tradične využíva pre udržanie dobrého zdravia.

 Plody lycia sú používané v Číně viac než 2000 let k vylepšeniu pleti a k predĺženiu zdravého života.

 V posledných rokoch boli taktiež úspešne použité pri povrchovom liečení popálenín, vredov, preležanín, omrzlín. Lycium je tzv."čistiaca" bylina, ktorá dôkladne obnovuje bunky tým, že napravuje škodu spôsobenú voľnými radikálmi, teda to, čo pociťujeme ako príznaky starnutia: zhoršené videnie, vrásky a tzv. nemoci starnutia, ako sú kardiovaskulárne nemoci, cukrovka, bolesť kĺbov a stuhnutosť.

 V súčasnej dobe je tiež používané k liečeniu vedľajších účinkov chemoterapie a rádioterapie.


Sladkovka hladkoplodá je považovaná za najrozšírenejšiu používanú bylinu v čínskej medicíne, pozostáva z viac než 150 chemických zlúčenín, ktoré majú mnoho priaznivých účinkov. Najčastejšie sa používa ako doplnková bylina, pretože jej hlavnou funkciou je zvýrazniť najlepšie prospešné účinky iných rastlín. To z nej robí ideálneho spoločníka pre lycium.

 Extrakt flavonoidov zo sladkého drievka je koncentrovanou formou bioflavonoidov. Vyrába sa postupom, ktorý odstraňuje väčšinu glycyrhizínu (nachádza sa v nespracovanej celej rastline), intenzívne sladkej zložky sladkého drievka, o ktorej je známe, že má za následok neželateľné vedľajšie účinky. Podľa moderných výskumov, bioflavonoidy zo sladkého drievka patria medzi najsilnejšie doteraz objavené antioxidanty.


Experimenty ukázali, že jedna jednotka lékoricových flavonoidov odstránila dvakrát viac voľných radikálov, než 100 jednotiek vitamínu E. To naznačuje, že bioflavonoidy zo sladkého drievka podľa moderných výskumov patria medzi najsilnejšie doteraz objavené antioxidanty.


Stručne Lycium plus:
-pomáha neutralizuje nežiadúce účinky chemoterapie a rádioterapie (v kombinácii s Aloe Vera Gelom pomáha zlepšovať zdravotný stav pri onkologických ťažkostiach)
-pomáha regeneruje bunky pečene
- pomáhaznižuje vysoký krvný tlak
- prospešný pri kŕčových žilách a hemoroidoch

 

• silný antioxidant 
• výborný zdroj rastlinných živín 
• prospešné pre zrak a pokožku 
• veľmi účinné