Zdravie = zdravé črevo

Základom dobrého zdravia sú zdravé črevá.

Ľudské tenké črevo nie je obyčajná poskladaná rúra dlhá asi 6 metrov.

Keby to tak bolo, jeho resorbčná plocha (plocha, cez ktorú prestupujú živiny) by bola asi 20 metrov štvorcových. 

Vo vnútri čreva sú kĺky a mikrokĺky, ktoré jeho aktívnu plochu znásobujú na veľkosť asi 300 metrov štvorcových!!! 

Hnilobné baktérie, ale hlavne plesne, ničia mikrokĺky a kĺky v tenkom čreve. Tým sa jeho aktívna resorbčná plocha zmenšuje.

 Plesne sú nevítanými návštevníkmi našich útrob i preto, že veľmi často bývajú prvotnou príčinou najrôznejších alergických chorôb, či rakoviny. Výsledkom zničených kĺkov a mikrokĺkov je nedostatočná vstrebateľnosť zložiek potravy a telo sa dostáva do situácie, že vlastne i napriek dostatočnému prísunu jedla hladuje... pretože vstrebávanie látok viazne. 

Chýbajú vitamíny (najmä tie, ktoré sú rozpustné v tukoch), minerály atď.. Procesy hnitia a plesnivenia zvyškov potravy potom pokračujú v hrubom čreve. Tu sa jeho obsahu odoberá voda - jeho obsah sa zahusťuje. S takto vstrebanou vodou sa do tela dostávajú ďalšie toxíny a nevhodné látky. Dochádza k samootravovaniu organizmu.

Takýto nesprávny obsah hrubého čreva spolu s oslabením organizmu z nedostatku výživných látok (pre zlú vstrebateľnosť v tenkom čreve) je ráznym vykročením nie len k rakovine hrubého čreva, ale i  k viac  či menej zhubným procesom v celom organizme.

Čisté črevá sú základným kameňom našej imunity ( asi  70 - 80 %). 

Povedané jednou vetou:  základom dobrého zdravia sú zdravé črevá. 


Chcem podrobnejšie informácie : zdravie.praca@gmail.com

 

 

E-mail*
Meno*